Proszę o interpretację wyników 25-letniej kobiety

Witam. Proszę o interpretację moich wyników: P-ciała p/wirusowi opryszczki HSV IgM 1/2 - ujemny, P-ciała p/wirusowi opryszczki HSV IgG 1/2 - 160,8, co w tym przypadku oznacza wynik dodatni. Badanie wykonano poprzez pobranie krwi, a nie wymaz. Nigdy nie miałam żadnych objawów HSV 2, ale czy mimo to mogę posiadać tego wirusa w postaci utajonej? Niekiedy zdarzają mi się tylko opryszczki na ustach (tzw. zimna), które świadczą o HSV typu 1. Czy w związku z tym na podstawie powyższych wyników można stwierdzić, że mam albo miałam tylko HSV 1, a HSV 2 można całkowicie u mnie wykluczyć, gdyż nie ma i nie było objawów? Proszę o precyzyjną odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam.Wszystko zależy od tego w kiernuku którego podtypu wykonywała Pani ten panel przeciwciał?