Proszę o wyjaśnienie, co oznacza guzek w przedniej części płata?

Witam! Mam 22 lata, podejrzewano u mnie chorobę tarczycy, więc poszłam na badania. Wyników jeszcze nie mam, będą jutro, ale za to byłam na usg. Lekarz powiedział mi, że mam guzka, ale nie chciał dalej nic mówić. Jestem przerażona, proszę o pomoc :( Napisał tak na wyniku: prawy płat tarczycy o wym.: 16x18x43 mm, lewy płat o wym.: 17x18x48 mm, cieśń 2 mm. Echostruktura tarczycy w zakresie obu płatów i cieśni niejednorodna: w przedniej części płata prawego obszar: 6x9mm o nieco obniżonej echogeniczności. Co to znaczy – czy to jest do biopsji? Czy do usunięcia, czy leki pomogą? Proszę o odpowiedź. Czy jest to nowotwór? Po prostu się boję. Bardzo będę wdzięczna za pomoc. Z poważaniem, Klaudia
22 LAT ponad rok temu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z samego opisu oczywiście nie wynika z jaką konkretnie zmianą mamy do czynienia. Badanie USG określa nam tylko jednorodność miąższu gruczołu tarczowego. Wydaje się, że w tym przypadku dobrze byłoby zrobić biopsję z wychwyconej zmiany. Proszę się nie niepokoić - jest Pani osobą młodą i ryzyko procesu nowotworowego jest naprawdę niewielkie. Zmiany obserwowane w tarczycy mogą mieć charakter "zbyt" aktywnych obszarów lub "nieaktywnych" zmian... Wszystko to wyjaśni biopsja.

Trzymam kciuki!