Co oznacza bolący guzek w obrębie tarczycy?

Miałam dzisiaj usg tarczycy. Na szyi pojawił mi się guzek, który początkowo nie powodował bólu, jednak od 2 dni daje mi się we znaki. Wynik jest następujący: płat lewy o wym. 17x16x46 mm, płat prawy 16x19x49 mm, cieśń o szerokości 3 mm. W prawym płacie na pograniczu z cieśnią zmiana płynowo-litowa 17x14 mm ze skrzepami krwi oraz zwapnieniami - wskazana biopsja diagnostyczno-lecznicza. Poza tym miąższ tarczycy jednorodny o prawidłowej echogeniczności. Okoliczne węzły chłonne niepowiększone.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u endokrynologa i decyzja o dalszym postępowaniu terapeutycznym