Prysznic po zdjęciu szwów po operacji

Witam! Jestem 8dni po operacji i po zdjęciu szwów. Moje pytanie jest takie: Czy mogę wziąć prysznic? a jeżeli tak to czy lepiej wykąpać się w czystej wodzie czy mogę użyć żelu pod prysznic którego używam na co dzień?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli rana jest wygojona (ciągłość skóry jest zachowana) może Pani wziąć prysznic używając mydła w płynie. Nie należy jednak mocno pocierać miejsca i okolicy skóry w której znajduje się blizna.