Przebarwienie zęba po leczeniu kanałowym

Witam, mam pytanie odnośnie zęba. Dokładnie górnej jedynki. Jako dziecko złamał mi się ten ząb. Po leczeniu kanałowym została mi założona połówka zęba przymocowana do tego co zostało. Odcień mojego zęba stawał się z roku na rok coraz bardziej szarawy. Ostatnio (dodam że minęło około 15lat) ząb delikatnie się rusza i co dziwne boli. Chyba nie powinien skoro jest martwy. Moje pytanie to co zrobić w takiej sytuacji. Implant? Most? Może jeszcze inna metoda? Jakie są koszty? Pozdrawiam. Sandra W.

RTG przylegające wyjaśni sytuację;objawy ruchomości i bolesności mogą być spowodowane nieprawidłowym przeleczeniem endodontycznym powikłanym stanem zapalnym tkanek okołowierzchołkowych- w takim przypadku konieczne będzie powtórne leczenie re-endo i następnie wybielenie korony.