Przedział wiekowy w którym może objawić się schizofrenia

Mój mąż ma 54 lata i objawy schizofrenii,a ja dopiero teraz się zorientowałam,że to nie są omamy alkoholowe(przez całe lata nadużywał alkoholu)zawsze uważałam,że to alkohol tak mu miesza w głowie,a jego oskarżenia pod moim adresem są wymyślane,żeby odsunąć od siebie podejrzenia.Doszło do tego że się wyprowadził,bo rzekomo w domu dzieje mu się krzywda,opowiada o tym wśród znajomych,czy to możliwe,że choruje od okresu dojrzewania (jak z reguły zakłada się) czy też możliwe jest zachorowanie póżniej

Dzień dobry,

Diagnozę co dolega mężowi może postawić wyłącznie lekarz psychiatra w kontakcie osobistym. Proszę namówić męża na wizytę u psychiatry, który wdroży odpowiednie leczenie.
I prawdopodobnie nie jest to schizofrenia.