Przepuklina pachwinowa a ćwiczenia i treningi

Witam, Została mi zdiagnozowana przepuklina pachwinowa o dł. 8-10mm. Od lekarza dowiedzialem sie, ze zbyt mala by operowac (czy na pewno?). Jako zalecenia dostalem wzmocnienie miesni brzucha nie forsujac sie, ale odpuszczenie cwiczen tworzacych naprezenia tloczni brzusznej, czyli przysiadow czy ciagow. Treningi sa polowa mojego zycia i nie wyobrazam sobie ich odpuscic. Czy jest mozliwosc powrotu do pelnych obrotow? Jestem gotowy zadluzyc sie na wykonanie prywatnej operacji i zaszycia siatki.

Jeśli jest już przepuklina w stadium początkowym to najprawdopodobniej będzie się powiększać. Najlepiej wszczepić siatkę Progropp (firmy Medtronic - dawniej Covidien). Siatka o bardzo dobrych parametrach.

Witam , proponuje udać się do jakiegoś rozsądnego chirurga , który , po zbadaniu Pana , przedstawi racjonalne plany postępowania!!! Mnie jest trudno , bez zbadania, postawić diagnozę! Z moich doświadczeń wynika , że taką przepuklinę należy operować!!! (ale może się mylę?...) . pozdrawiam, z.żurawski