Przyjmowanie Amotaks przy tabletkach Vibin Mini

Witam, od 10 dni przyjmuję Amotaks, z ulotki wiem, że amoksycylina może osłabiać działanie antykoncepcji, jednak w ulotce Vibinu mini, który biorę - wśród antybiotyków, które mogą wchodzić z nim w interakcje wymienione są jedynie: tetracyklina, gryzeofulwina i penicylina. Stąd moje pytanie - czy pomimo tego jego działanie może być osłabione i jeśli tak to przez jaki czas zastosować dodatkowe zabezpieczenie? (kurację odbyłam w czasie ostatnich 4 tabletek z opakowania, resztę w 7 dniowej przerwie)

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję stosować dodatkowe metody zabezpieczenie jeszcze przynajmniej przez 7 dni po zakończeniu antybiotykoterapii.