Przypadkowe skrócenie przerwy pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych

Za wcześnie wzięta tabletka. Witam tabletki biorę od ponad 2 lat,ale pierwszy raz zdarzyło mi się,żebym wzięła tabletkę dzień wcześniej niż zawsze. Zaczynam nowy blister w każdy piątek. Pech chciał,że zaczęłam w czwartek,są tego jakieś konsekwencje?Tabletki to Novynette
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie. Bez obaw. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek z blistra, tak jakby rozpoczęła Pani opakowanie w prawidłowym dniu.