Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych bez przerwy pomiędzy opakowaniami

Witam serdecznie!

Zwracam się do Państwa z prośbą o udzielenie odpowiedzi. Mój problem jest taki: otóż zażywam tabletki antykoncepcyjne, jest to drugi miesiąc bez robienia 7-dniowej przerwy z powodu pewnego wyjazdu. Jestem w trakcie zażywania 2 opakowania. Teraz dokładnie jest to 19 tabletka. W 3 tygodniu (15 dzień) uprawiałam seks o godzinie 10 rano, zaś wieczorem zapomniałam wziąć tabletki. Wzięłam ją dopiero następnego dnia o godzinie 17 po czym tę o normalnej godzinie, czyli o 20. Minęło 21 godzin. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Nie chcę dalej kontynuować brania tabletek antykoncepcyjnych, jednak czy jest wskazane wziąć następny blister bez ponownej (2 z rzędu) 7-dniowej przerwy?

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia/ przyjęcia tabletki z ponad 12-godzinnym opóźnieniem w 3 tygodniu blistra możliwe są dwa schematy dalszego postępowania. Pierwszy to natychmiastowe odstawienie blistra i wcześniejsze wykonanie 7-dniowej przerwy. Drugi to, tak jak Pani wspomniała, rezygnacja z 7-dniowej przerwy i rozpoczęcie nowego opakowania tuż po zakończeniu obecnego. W Pani przypadku, gdy zdecydowała się Pani na przyjęcie pominiętej i kolejnej tabletki , pozostaje Pani jedynie opcja druga, tj. rezygnacja z przerwy. Postępowanie to jest niefortunne ze względu na brak przerwy w poprzednim miesiącu, ale jeżeli zależy nam na zachowaniu antykoncepcji, jest to jedyne wyjście.

Pozdrawiam