Rozdrażnienie i nerwowość u 10-letniej córki

moja córka ma 10 lat od dłuższego czasu jest rozdrażniona nerwowa, wybuchowa, w szkole uczy się dobrze nie ma problemów , wyniki krwi i tarczycy są ok jest ona wcześniakiem jak była mała podawałam jej żelazo proszę o poradę bo lekarze twierdzą że cały stres wywodzi się z domu ... ale jest wychowywana w pełnej rodzinie w spokoju

Na pewno zachęcam do rozmowy z córka, pytania o przyczyny, oferowania możliwości pomocy i działania.
Może warto skorzystać z pomocy psychologa- przyjrzeć się trudnościom, porozmawiać i razem spróbować wypracować metody poradzenia sobie z kryzysem?

Dzień dobry!

Każda rodzina jest "jakaś", tworzy wyjątkowe relacje, niesie przekazy dawnych pokoleń, jest mieszanką osobowości każdego z członków rodziny. Sugestia lekarza, aby skonsultowali się Państwo z psychologiem i rozważyli terapię rodzinną nie jest zarzutem wobec Państwa. Często, mimo jak najlepszej woli i chęci dawania dziecku wszystkiego, co najlepsze, nie jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić, jak kształtuje się jego osobowość, co na nie wpływa i w jaki sposób mogą pojawiać się trudności (takie jak rozdrażnienie, nerwowość, wybuchowość). Polecam konsultację psychologiczną.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Proszę udać się z córką do Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży; ewentualnie poszukać psychoterapii rodzinnej - ona niestety dostępna jest raczej w ofercie prywatnej.
Jeżeli Państwo będą odbierać propozycję lekarzy jako atak, czy zarzut wobec Państwa - to trudno będzie nawet przyjrzeć się temu, co takiego dzieje się z dzieckiem. A specjaliści w takiej np.: poradni są po to, żeby POMÓC i córce, i Państwu.