Rozpoznanie cytologiczne po biopsji guzka tarczycy

Witam serdecznie ! Bardzo proszę o radę, po badaniu biopsja guzka tarczycy o średnicy 12mm. Rozpoznanie cytologiczne: Tyreocyty w układach pęcherzykowych oraz tkanka włóknista, makrofagi i koloid. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej tarczycy (wole guzowate). Kategoria II wg TBSRTC. Bardzo proszę o radę co dalej robić czy jest konieczna operacja. pozdrawiam i dziękuję.

Zmiana jest mala i lagodna - w zwiazku z tym wymagane sa tylko okresowe badania kontrolne - co ok. 12 miesięcy - nie ma potrzeby operacji tylko ze względu na tą zmianę ogniskową.