Rozstać się z dziewczyną czy walczyć o związek?

Witam. Byłem z dziewczyną od listopada. Niedawno napisała mi że kocha innego, ale nigdy z nim nie będzie. Ze mną nie potrafi być po tym co powiedziała, nie umie ze mną rozmawiać. Pisze smsy, ale nie odbiera telefonów i nie chce się spotykać. Ma dużo problemów ze zdrowiem, studiami i ktoś puścił o niej plotkę że sie puszcza. To ją dobiło, płacze każdego dnia. Kocham ją bo znamy się długo. Co robić? Być przy niej mimo że czasem wgl nie odpisuje na sms?Czy dać jej spokój? Mówi że sama da sobie rade

witam,
z tego co Pan pisze, obojgu Wam jest bardzo ciężko. Pana dziewczyna nie potrafi zerwać z Panem kontaktu, a Pan też tego nie chce. pytanie tylko czy da Pan sobie radę wspierać Ją i wiedząc,że w Jej głowie/ sercu jest teraz ktoś inny ?

nie mogę Panu powiedzieć co Pan powinien zrobić. Jednak mogę powiedzieć, że mam w terapii pary, nawet po zdradzie, którym udaje się odbudować bliską relacje. Do tego potrzebne jest jednak zaangażowanie obu partnerów

pozdrawiam

Ważne, by Pan odpowiedział sobie na pytanie czego chciałby i czego oczekuje? Dziewczyna trochę traktuje Pana jak "koło ratunkowe", jednak nie wynikają z tego dla Pana żadne "przywileje" związane np z byciem w związku, pytanie zatem czy nie przysparza to Panu więcej cierpienia niż satysfakcji?