Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ruchoma narośl pod skórą a wynik badania USG

Witam,od ponad 5 lat mam ruchomą narośl pod skórą ,która znajduje się na mostku.Żaden chirurg w mojej okolicy nie chce tego usunąć mówiąc że tam jest dużo żył a to może być w nie wrośnięte i że to jest nowotwór i lepiej tego nie ruszać. .Podaję opis USG zrobiony w październiku tego roku"Badana zmiana widoczna jest w skórze właściwej,ma wyraźną torebkę i budowę lito-płynową.Wymiary3,76cm. na 2,16cm."Nie wiem co mam robić . Zmiana jest ruchoma i można ją przesuwać.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Amputacja stopy cukrzycowej

Amputacja stopy to jeden z najpoważniejszych skutków zachorowania na cukrzycę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tego zabiegu. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam. Jeśli zmiana jest ruchoma, to nie narośl na kości. "Na oko" i z oddali to może być kaszak. Nie mam pojęcia skąd strach przed wycięciem zmiany, a bzdurą jest twierdzenie iż "strach przed nowotworem" wyklucza jego wycięcie. Proponuję poszukać innego chirurga.

0

Proszę uciekać od chirurga czy innego lekarza , który twierdzi ,że nowotworu nie wolno ruszać (trudno jest mi uwierzyć , że to prawda) - TOŻ TO CIEMNOGRÓD!!! (zgroza!). Z opisu usg wynika jasno ,że guzek jest położony w skórze - czyli płytko i nie powinno być problemu z jego chirurgicznym usunięciem , proszę udać się do "prawdziwego" chirurga , który zbada Pana i podejmie się operacji , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy