Ruchy gałek ocznych u 19-dniowego noworodka

Witam, Mamy 19 dni noworodka urodzonego w 37 tygodniu przez cc, czasem przy zasypianiu albo wybudzaniu wykonuje ruchy gałek ocznych tak że widać tylko białka a do tego występują krótkie dreszcze 1-3 sek połączone ze skurczami policzków. Zaraz po porodzie wystepowąło to częściej, wpradzie lekarz mówił że to normalne ale teraz zaczęło nas to niepokoić. występuję to rzadko. wszystkie badania które mieściły się w normach. Czy takie zachowniae jest normalne u wcześniaków?

Aleksander Ropielewski

Z opisu nie widzę powodu do niepokoju, jednak pewność miałbym po przeprowadzeniu badania. Noworodki mają nie w pełni dojrzały system nerwowy i tego typu objawy nie są niepokojące.