Rumień na policzkach a możliwość polecenia zabiegu

Dzień Dobry.Na policzkach od urodzenia mam rumień, który się nasila przy wysilku fizycznym,goracych potrawach itp.) U mnie jest to dziedziczne.Mam 21lat i bardzo mi to przeszkadza, spedzam pol godziny aby dokladnie zamaskowac rumieńce, nakladajac sporo makijazu.Chciałabym sie tego pozbyc, wstac i wyjsc do ludzi bez malowania. Jaki zabiej Pani proponuje? Mialam juz laserowe zamykanie naczynek IPL+RF niestety zero efektów. Czy da się ten rumień z policzków usunąć na stałe? Dziekuję za odpowiedź.

Proponuję najpierw konsultację lekarską a potem zamykanie naczynek laserem . Rumień jest siecią drobnych powierzchownych naczynek . Nie wiem kto Pani leczył rumień , jakim sprzętem i jakie były parametry zabiegu. Na rynku jest cała masa pseudo-gabinetów używających taniego chińskiego sprzętu który nie trzyma żadnych norm .

Ponieważ jest to dla Pani duży problem proponuję zwrócić się o pomoc do dobrego gabinetu dermatologicznego lub medycyny estetycznej o poradę. Zostanie tam Pani zbadana i zdiagnozowana a wtedy będzie można dobrać odpowiedni zabieg. Są różne sposoby likwidacji/redukcji tego typu zmian ale do tego musi być postawiona dobra diagnoza. Czasem wymaga to dłuższej kuracji i cierpliwości. Z takiego skróconego opisu trudno jest postawić diagnozę i dać jakąś dobrą radę.

Witam
Aby skutecznie usunąć rumień do leczenia musi być zastosowany odpowiedni sprzęt medyczny, nie kosmetyczny. Lekarz wykonujący zabieg laserem czy IPL ma wtedy możliwość zastosowania dużo wyższych parametrów i zabieg jest bardziej skuteczny. Polecam zabieg laserem Cutera Exel V.

Dzień dobry,

Ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie nie widząc zmiany na twarzy. Konieczna konsultacja u lekarza medycyny estetycznej. Dopiero wtedy zostanie Pani zakwalifikowana do odpowiedniego postępowania leczniczego.

Pozdrawiam serdecznie.