Ruszanie się zęba a sposoby na wzmocnienie zębów

zaczęła się ,,ruszać' 'dwójka stomatolog nic nie poradziła,potem miałam , spokój teraz ponownie się ,,rusza''jak mogę wzmocnić zęba?

Trudno dać odpowiedź na to pytanie bez badania klinicznego i radiologicznego. Postępowanie jest zależne od przyczyny. Może trzeba się skonsultować z parodontologiem lub chirurgiem? Pozdrawiam

Witam!
Wszystko zależy od tego,z jakiej przyczyny ząb się rusza! Czy stało sie to po jakimś urazie czy powodem jest stan zapalny dziąsła ew,kości! Konieczne będzie rtg,gdyż bez niego trudno ustalić przyczynę. W przypadku ruchomości na tle parodontozy w celu wzmocnienia kości szczęk pomaga stosowanie leku Koenzym Q10 w formie tabletek do łykania lub ssania,ale co najmniej przez 3 miesiące! Być może trzeba będzie przeleczyć ząb kanałowo,ale powtarzam-o tym decyduje lekarz na podstawie badania klinicznego i rtg! Musi Pani iść do dentysty. Pozdrawiam,