Ryzyko ciąży podczas stosunku zabezpieczonego prezerwatywą

Czy jest możliwe zajście w ciążę przy stosunku zabezpieczonym prezerwatywa jeżeli nie zsunęła się i nie pękła (marki d****) ? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, szanse sa bardzo niskie, jednakże jak podają statystyki 12/100 par używających prezerwatyw moze zajść w ciąże. Mechanizm jest różnoraki, najcześciej wąsy materiały, mikrouszkodzenia prezerwatyw. Pozdrawiam