Silne bóle policzka przy zębie mądrości

Witam. Mam problem z zębem mądrości. Trzy urosły mi bezproblemowo natomiast z czwartym męczę się bardzo długo. Przez bardzo długi czas nie chciał wyjść i skutkowało to bólami. W końcu po długim czasie wyszła jego część. Przygryzam sobie przez niego policzek, który bardzo mnie boli nawet wtedy, gdy mówię. Nie mam pojęcia jak to załagodzić, a ból jest na prawdę silny. Proszę o szybką odpowiedz, pozdrawiam.

Sama Pani nic nie zrobi, a może niewiele (coś p-bólowego, płukanie, przesunięcie w czasie).Myślę, że ząb nie ma miejsca w łuku i nadaje się do wyrzucenia. Pomocne w ocenie jest Rtg.

Witam serdecznie,
W przypadku nieprawidłowo wyrośniętego zęba mądrości (niewysunięty w całości, lub wysunięty nieodpowiednią stronę) występują problemy z oczyszczaniem tego zęba, co skutkuje zwiększonym ryzykiem próchnicy w tym zębie. Dodatkowo, może on urażać policzek lub dziąsło, wpływać niekorzystnie na nasz zgryz (co może powodować napięcie mięśni żucia, bóle głowy, starcia/ułamania zębów). Co więcej, w przypadku niepełnego wysunięcia, pod dziąsłem zbierać się będzie jedzenie, które z czasem może wywołać silny stan zapalny w tym miejscu.
Takiego zęba należy albo ortodontycznie sprowadzić do prawidłowej pozycji, lub co bardziej prawdopodobne - usunąć go. Koniecznie trzeba się udać jednak na konsultację, ponieważ do podjęcia jakiejkolwiek decyzji w sprawie tego zęba, konieczna jest dokładna diagnostyka.