Sinienie nogi a wskazania do noszenia pończoch uciskowych z powodu zakrzepicy żył głębokich

w lutym przeszłam zakrzepice żył głębokich. oczywiście musiałam bractabletki rozrzedzające krew i nosic ponczoche uciskowa klasy 2. powiedział, ze będę musiala je nosic około pol roku. wynikało by ze teraz mam zakonczyc ich noszenie, lecz zauwazylam ze w ciągu dalszym mniej lub bardziej ta "chora" noga mi sinieje (najbardziej jest to widoczne po kapieli). w związku z tym moje pytanie: czy oznacza to ze będę musiala je nosic dluzej niż jak to z początku było powiedziane?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. Najprawdopodobniej konieczne będzie kontynuowanie kompresoterapii.