Spiłowanie kości nosa

Czy lekkie spiłowanie kości nosa to zabieg bardzo ingerencyjny? Czy po takim zabiegu nos wizualnie bardzo może się zmienić? Prześwituję mi lekko kość przez skórę i chciałabym to skorygować, ale przy tym nie zmieniać kształtu nosa, bo jestem z niego zadowolona. Pozdrawiam.

Spiłowanie fragmentu kości nosowych o ile jest to możliwe nie jest dużą ingerencją choć nos może być wyraźnie obrzęknięty przez pewien czas. Nie zawsze aby uzyskać dobry efekt wystarcza tylko spiłowanie - wtedy należy wykonać osteotomie które są większą ingerencją.