Sposób rekonwalescencji po zabiegach miektomii komory przegrodowej i operacji bajpasów

Witam. Mam pytanie odnośnie miektomii komory przegrodowej a operacji bajpasów. Otóż czy rekonwalescencja po tych operacjach przebiega podobnie? Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Rekonwalescencja po tego typu zabiegach zależy od wielu czynników, w tym ogólnej formy pacjenta, jego schorzeń współistniejących, wieku, itd. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą kardiologiem.