Sposoby leczenia mięczaka zakaźnego u dziecka

Witam.Moja 5-letnia córeczka zaraziła się mięczakiem zakaźnym.Dermatolog tak nazwał tę chorobę.Przepisał Molutrex do smarowania miejscowego i robiony puder z apteki.Na początku krostek nie było dużo i wydawało się że to pomoże bo ładnie wszystko się goiło.Jednak teraz to się nasiliło,kropek jest więcej.Brzydko to wygląda. Czy jest jakieś inne lekarstwo,które może pomóc (może jakieś tabletki, antybiotyk itp.) żeby to wyleczyć.Lekarz wspomniał o łyżeczkowaniu. Jak pomóc dziecku?Co robić Pozdrawiam

Przy leczeniu preparatem Molutrex doprowadza się do stanu zapalenia. Guzki stają się czerwone i to świadczy o tym, że guzki powinny zniknąć w ciągu kilku następnych tygodni. Może to wyglądać na pogorszenie stanu ale świadczy to z reguły o prawidłowym leczeniu. Ale jeżeli jest Pani mocno zaniepokojona to proszę się udać jeszcze raz do lekarza zlecającego leczenie.