Spożywanie alkoholu a karmienie piersią

Witam. Karmie piersia na przemian z butelka 4 miesieczne dziecko. Ile czasu musi minąć po spożyciu alkoholu żebym mogła znów podać dziecku pierś ? Ilośc alkoholu to Max 2 słabe kolorowe drinki. Dziękuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po wypiciu alkoholu nie powinna Pani karmić do czasu całkowitej eliminacji alkoholu z organizmu. Czas jest uzależniony od szybkości eliminacji oraz ilości wypitego alkoholu.