Karmienie piersią 6-miesięczne dziecko

Czy 2 miesiecznemu dziecku wystarczy 6 karmień piersią? Bo Mała więcej nie chce. A czy dziecko może mieć awersje do jedzenia z piersi jeśli było zmuszane wcześniej?

Czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze? Jak czesto oddaje stolec? Jak dużo pieluszek moczy w ciagu dnia?Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem pediatra, bez uzyskania dodatkowych informacji nie da sie odpowiedzieć na pytanie czy ta ilośc karmień jest wystarczająca. Takze spożywanie przez dziecko w tym wieku innych płynów, np. wody, herbatek moze powodować ze dziecko rzadziej pije pierś. W takim wypadku proszę dziecku nie podawać takich płynów, dziecku karmionemu wyłącznie piersia na zadanie wystarcza pokarm mamy do zaspokojenia pragnienia.

Pozdrawiam
Iwa Dziedzic
www.poradnikdlarodzica.blogspot.com