Środek na poprawienie koncentracji

Czy mogą Państwo polecić jakiś środek poprawiający koncentrację podczas nauki?

Czy musi to być lek? Może warto pomyśleć o wysypianiu się, wietrzeniu pomieszczenia, odpowiedniej diecie i rozmieszczeniu dobowym posiłków (nie uczymy sie zaraz po posiłju, optimum osiągamy po ok godzinie itp), uważności na potrzeby swojego organizmu (np są ludzie, którzy maja wysoki próg pobudzenia potrzebują, czyli więcej bodźców, by osiągnąć optimum funkcjonowania, inni maja niski próg pobudzenia a zatem potrzebują bardzo niewielu bodźców, by osiągnąć optimum funkcjonowania). Itp.

Dzień dobry!

Środki poprawiające koncentrację często są przede wszystkim produktem marketingowym, a nie skuteczną pomocą. Polecam rozpoznać, co sprawia, że ma Pani problemy z koncentracją. Nadmiar obowiązków? Problem z organizacją pracy? Miejsce lub czas niekomfortowe do nauki? Niedospanie? Zawsze na początek warto rozwiązać te problemy - podzielić obowiązki według hierarchii, stworzyć plan nauki, uporządkować miejsce pracy, znaleźć najlepsze dla siebie pory pracy, wysypiać się itp. Warto też uporządkować swoją dietę, zrezygnować z fast foodów czy niedojadania. Zamiast pustych kalorii podgryzać bakalie, orzechy, gorzką czekoladę, owoce, jeść energetyczne, kaloryczne ale zdrowe posiłki regularnie itp. - w tej kwestii więcej poradzić może dietetyk. Po suplementy diety warto sięgnąć wtedy, jeśli badania wykażą niedobory.

Pozdrawiam!

Witam! Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie zdrowej diety, bogatej w tz. żywność dla mózgu czyli produktów poprawiających naszą sprawność intelektualną, pamięć i koncentrację. Polecam ryby morskie (źródło omega 3), siemię lniane (źródło kwsu ALA), mieszanki orzechów (źródło kwasów omega 3), jaja, zboża (źródło błonnika, witamin, omega 3) czekoladę (bogate w antyoksydanty). Zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska