Środek przeczyszczający przed kolonoskopią a planowanie dziecka

Planuję dziecko, od miesiąca biorę folik, obecnie mam mieć robiona kolonoskopie tj. 02.12.2013, mam przepisany środek przeczyszczający FORTRANS, czy po wypiciu zmniejszy on "poziom" kwasu foliowego w organizmie? Ile muszę odczekać z planowaniem dziecka od momentu przyjęcia środka?Pytam, ponieważ jest napisane,że jest toksyczny.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań aby starać się o ciążę zaraz po wykonaniu badania. Związek ten dość szybko jest usuwany z organizmu.