Stan po nowotworze a relacje z ludźmi

Mam20 lat.W 2013r.zachorowalam na nowotwor.W2015r.mialam wznowe.Po czym w2016r.po autoprzeszczepie szpiku wyszla kolejna wznowa,gdzie po potwierdzeniu tego mialam miec alloprzeszczep.Wiedzac z czym to sie je nie zaczęłam studiow.Aktualnie badania sa okej i żadnego przeszczepu dzieki Bogu nie było,ale ja zostałam na lodzie i mam problem.Bo kiedy nieznajomi pytaja mnie czym sie zajmuje w zyciu nie wiem co odpowiadac.Teraz nie pracuje, bo mam rente chorobową.Nie chce kazdemu mowic o mojej sytuacji.

Witam serdecznie,
Prosze pamietac, ze to Pani decyduje o tym, co i w jaki sposob mowi Pani innym o sobie. Tak jak Pani zaznaczyla, ostatni czas w Pani zyciu poswiecony byl sprawom zdrowotnym i zrozumiale jest to, ze inne sfery zycia mogly zejsc wtedy na boczny tor. Obecnie rozumiem, ze jest Pani na etapie zastanawiania sie nad swoja przyszloscia. Byc moze warto pomyslec nad skorzystaniem z konsultacji u psychologa, aby wspolnie zastanowic sie nad wnoszonymi przez Pania dylematami odnosnie studiow, mogacymi pojawiac sie obawami co do przyszlosci. Wazne wydaje sie tez przesledzenie pojawiajacych sie w Pani mysli automatycznych kiedy ktos pyta, czym sie Pani zajmuje w zyciu i jak te mysli wplywaja na Pani emocje.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak (karolinapietrzak.pl)

Witam Panią Serdecznie,

Nie została Pani na lodzie, poradziła Sobie Pani, przetrwała.
Wyobrażam sobie, z czym dane było się Pani zmierzyć- a to jest mega wyzwanie.
Cieszę się, że jest już w porządku.

Teraz jest czas dla Pani, dla Pani regeneracji, zastanowienia się co jest dla Pani ważne.
Nie ma Pani obowiązku opowiadać o Sobie i ma Pani prawo odmawiać odpowiedzi
Na pytanie może Pani odpowiadać, że zajmuje się Pani Sobą, czy dała Sobie Pani czas dla Siebie (co jest chyba zgodne).

Dużo Inspiracji,
Irena Mielnik-Madej