Stosowanie antybiotyku Duomox przy zatruciu zęba

dzien dobry od czasu do czasu bolal mnie zab tz 7 i od wczoraj mam zpochnieta twarz bylam na pogotowiu pani stomatolog zatrula mi zeba mimo ze mialam opuchniecie i przepisala mi antybiotyk Duomox nie wiem czy to dobry antybiotyk bo ten lek dawalam dzieciom na zapalenie oskrzeli a nie na zeba dzisiaj sie obudzilam i mam jeszcze bardziej spochnieta twarz niz wczoraj czy to jest normalne ?

Wydaje się jednak ,że w Pani przypadku , żaden antybiotyk nie pomoże bez dokładnego opracowania komory zęba i kanałów.