Stosowanie maści przy trądziku różowatym

Witam od 6 lat borykam się z trądzikiem.Dermatolog stwierdziła że jest to trądzik różowaty i przepisywała mi ciągle maści bez zlecenia jakichkolwiek badań. Kiedy wszystko wyciszyło mi się na twarzy i zostały same plamy pani doktor przepisała mi atrederm i mój problem zaczął się od nowa. Teraz co chwila pojawiają mi się na twarzy białe krostki jedna przy drugiej w okolicy ust i brody.Czy mój problem może mieć podłoże hormonalne i czy watro zastanowić się nad braniem hormonów?

Dzień dobry,

W mojej ocenie powinna Pani zbadać poziom hormonów oraz odwiedzić dobrego lekarza medycyny estetycznej- istnieje wiele zabiegów, które ,,wyciszają" wykwity skórne (polecam peeling węglowy). W następnej kolejności warto pomyśleć nad terapią laserową w celu zamknięcia naczynek na twarzy.

Pozdrawiam serdecznie.