Strzykanie w kręgosłupie od czterech miesięcy

Witam, od około 4 miesiecy moj kregosłup piersiowy strzyka przy kazdym wygieciu. Przez caly ten okres miesnie przykregosłupowe odcinka piersiowego sa napiete i nie czuje ulgi nawet rano po obudzeniu a wrecz przeciwnie, jestem strasznie sztywny z rana. Kregoslup strzela mi kilka razy na godzine. Dosłownie za kazdyn razem kiedy cofam barki do tylu chcac wyprostowac pozycje. Czuje rowniez ze moje plecy nie sa silne Chcialbym wiedziec jakie niesie to zagrozenie oraz jakie najlepiej badania wykonac:)

Proszę zgłosić się do ortopedy.
Badaniem dedykowanym schorzeniom kręgosłupa jest MRI, który obrazuje wszystkie struktury wchodzące w skład osi strukturalno-czynnościowej jaką jest kręgosłup.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.