Suchość w ustach, świąd gardła a możliwe dolegliwości

Witam. mam problem związany z moim zdrowiem. Od dłuższego czasu (około 4 miesięcy) czuję suchość w ustach swędzi mnie gardło towarzyszy temu suchy kaszel. Rzadko słyszę również świst w oddechu. Objawy są najsilniejsze w nocy oraz nad ranem. Często również mam różnych kolorów naloty na języku Około tydzień temu przestałem się wysypiać oraz w nocy oblewają mnie zimne poty. Możliwe iż jest to spowodowane złą dietą. Czym może być to spowodowane? Dodam że Palę około 3 papierosy dziennie.

Aleksander Ropielewski

Objawy sugerują astmę. Sugeruję kontakt z lekarzem, który zdecyduje o konieczności konsultacji i leczenia pulmonologicznego.