Suchy zębodół po usunięciu zęba
Bardzo trudno goi mi się zębodół po usunięciu zęba 36. Zrobił mi się suchy zębodół, bardzo bolesny, był leczony nipasem, jodoformem, kamfenolem, włączono dalacin c 300, nadal brak oznak gojenia. Zębodół opracowano chirurgicznie - wyczyszczony, skrwawiony, zaszyty. Nadal nie chce się goić, z rany sączy się surowiczo krwista wydzielina i cały czas utrzymują się dolegliwości bólowe. Wykonano kontrolne RTG, brak pozostałości po usuniętym zębie.Proszę o pomoc lub jakiś pomysł co można jeszcze zrobić

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Domowe sposoby na bolący ząb
Witam
Nie wiem jak długo trwa taki stan po usunięciu zęba. Wdrożone postępowanie jest jak najbardziej prawidłowe. Teraz należy uzbroić się w cierpliwość. Proces gojenia można wspomóc stosowaniem płukanek np. z dodatkiem chlorcheksydyny (np erudril). Dobre efekty w przypadku trudno gojących się ran poekstrakcyjny osiąga się stosując laseroterapie.
Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk
stosujemy się do zaleceń lekarza - zmieniamy regularnie opatrunki chirurgiczne - przedłużamy lub zmieniamy antybiotyk a w skrajnie opornej terapii wykonujemy posiew z antybiogramem - pozwoli to zastosować celowany antybiotyk
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk