Suchy zębodół po usunięciu zęba

Bardzo trudno goi mi się zębodół po usunięciu zęba 36. Zrobił mi się suchy zębodół, bardzo bolesny, był leczony nipasem, jodoformem, kamfenolem, włączono dalacin c 300, nadal brak oznak gojenia. Zębodół opracowano chirurgicznie - wyczyszczony, skrwawiony, zaszyty. Nadal nie chce się goić, z rany sączy się surowiczo krwista wydzielina i cały czas utrzymują się dolegliwości bólowe. Wykonano kontrolne RTG, brak pozostałości po usuniętym zębie.Proszę o pomoc lub jakiś pomysł co można jeszcze zrobić

Witam
Nie wiem jak długo trwa taki stan po usunięciu zęba. Wdrożone postępowanie jest jak najbardziej prawidłowe. Teraz należy uzbroić się w cierpliwość. Proces gojenia można wspomóc stosowaniem płukanek np. z dodatkiem chlorcheksydyny (np erudril). Dobre efekty w przypadku trudno gojących się ran poekstrakcyjny osiąga się stosując laseroterapie.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

stosujemy się do zaleceń lekarza - zmieniamy regularnie opatrunki chirurgiczne - przedłużamy lub zmieniamy antybiotyk a w skrajnie opornej terapii wykonujemy posiew z antybiogramem - pozwoli to zastosować celowany antybiotyk
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk