Swędzenie skóry całego ciała łącznie z głową

Dzień dobry, Od kilku dni swędzi mnie skóra na całym ciele, łącznie ze skórą głowy. Nie mam żadnych zmian skónych. Nie mam przesuszonej skóry. Nie jestem alergiczką, jestem ogólnie osobą bardzo zdrową, nie choruję. Przeczytałam, że może to sugerować nawet nowotwory... Jakie badania powinnam wykonać? Bardzo proszę o odpowiedź. Justyna

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Świąd skóry może być wywołanymi wieloma przyczynami: infekcja, alergia, zaburzenia endokrynologiczne, schorzenia wątroby. Świąd skóry rzeczywiście może stanowić zatem poważny objaw i nie powinien być lekceważony. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania udzieli Pani właściwych zaleceń - jeśli będzie taka konieczność również wykonanie dodatkowych badań oraz konsultację specjalistyczną. Pozdrawiam.