Szanse na wyleczenie RZS u 17-letniej osoby

Witam U mojej 17 letniej córki stwierdzono reumatoidalne zapalenie stawów. Anty CCP ma 67,5 a norma dla niej to 5. Reumatoidalne to 38, a norma to poniżej 5. Ma bóle praktycznie wszystkich stawów, a kilka z nich jest mocno napuchniętych. Ponadto ma gózy reumatoidalne na stawie skokowym. Moje pytanie brzmi: czy jest szansa na całkowite wyleczenie córki? czy tylko zaleczenie? do 3 tygodni powinni ją przyjąć do szpitala... niestety kolejki :(

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
RZS jest chorobą przebiegającą z okresami zaostrzeń i remisji- przy wdrożeniu szybkiego leczenia istnieje szansa na długotrwałą remisję.