Szczękościsk po usunięciu ósemki

Po osunięciu 8 w środę mam szczękościsk oraz coś białego na jerzyku, wczoraj wzięłam ostatnia dawkę antybiotyku. wczoraj wieczorem wzięłam ostatnia dawkę antybiotyku, jak mi w środę wyjmie szwy jak nawet buzi otworzyć nie mogę ?

Szczękościsk jest dość częstym powikłaniem po usunięciu dolnej ósemki. Jest to związane z zapalnym naciekiem na mięśnie skrzydłowe. Jeśli nadal występują dolegliwości bólowe i szczękościsk to radziłbym skontaktować się z lekarzem który wykonywał zabieg, żeby przedłużył antybiotyk i ewentualnie lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Za kilka dni powinno przejść.