Sztywnienie i ból palca środkowego ręki

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc i poradę. Od roku odczuwam ból palca środkowego prawej ręki, palec sztywnieje, największy ból występuje po przebudzeniu, palca nie można zgiąć, problem z sztywnością palca trochę upośledził moją możliwość chwytania czy ściskania. Robiłam RTG ręki, i podstawowe badanie krwi pod względem RZS. Badania jednak nic nie wykazały, co może być przyczyną moich objawów? Co może wskazywać na sztywnienie i ból środkowego palca u ręki? Czy to może być jakiś paraliż? Czy może to świadczyć o jakiejś innej chorobie? Jeżeli tak to o jakiej? Bardzo proszę o szybką i fachową odpowiedź. Trochę się martwię, bo problem trwa już dość długo. Pozdrawiam.

zapalenie pochewki ścięgna, zapalenie stawów międzypaliczkowych lub stawu śródręczno-paliczkowego, palec zatrzaskujący, przewlekła ogólnoustrojowa infekcja, zespół cieśni kanału nadgarstka. Konsultacja ortopedy wymagana.