Szybki wytrysk i stosunki w prezerwatywie

Dlaczego jak sie kochamy to mam tak szybko wytrysk,jesteśmy parą od roku.Seks zaczeliśmy uprawiać 3 mieśiące temu,moja partnerka jest zła.Używam prezerwatyw i nie potrafimy sobie z tym poradzic.Zbyt wcześny wytrysk,co robić dalej.

Witam. Pana pytanie jest bardzo ogólne (brakuje bardzo wielu potrzebnych do dokładniejszej diagnozy informacji, np.czy to Wasza inicjacja seksualna i jak często dochodzi do stosunków), dlatego odpowiem również ogólnie, podając informacje na temat pewnych prawidłowości dotyczących tego tematu. Wystarczy spojrzeć na inne podobne posty, żeby zauważyć to, co wiedzą specjaliści, czyli że opisywana przez Pana sytuacja jest dość powszechna wśród mężczyzn rozpoczynających współżycie z partnerką. Jest wiele czynników, które skracają czas dochodzenia do ejakulacji (wytrysku). Mogą to być np.niekorzystne warunki otoczenia (takie jak brak intymnego, bezpiecznego miejsca do współżycia), czynniki związane ze związkiem (nowa, albo bardzo atrakcyjna partnerka), jak również czynniki indywidualne (duża pobudliwość układu nerwowego). Dokładnie sprawdza to seksuolog na konsultacji w gabinecie, ponieważ ma odpowiednią wiedzę, żeby zadać wszystkie potrzebne pytania i ustalić, czy opisywane trudności kwalifikują się do terapii czy może mieszczą się w normie i wystarczy poczekać na ustabilizowanie się wspołżycia albo na lepsze poznanie i dopasowanie się partnerów. Tak naprawdę o zaburzeniu seksualnym możemy mówić dopiero, kiedy przy bardzo regularnym wspołżyciu z jedną partnerką przedwczesny wytrysk utrzymuje się przez co najmniej pół roku, więc sam Pan widzi, że według tego kryterium pozostało sporo czasu. Warto to wiedzieć i uświadomić również partnerce, ponieważ nadmierne negatywne reakcje emocjonalne mogą znacznie skomplikować życie seksualne i stanowić podłoże nerwic i dysfunkcji (zaburzeń) seksualnych. Niemniej bardzo ważny jest powód złości partnerki (którego też Pan nie podaje). Może jest to związane z brakiem satysfakcji seksualnej (orgazmu), jeśli tak, to również może być wiele powodów tego stanu rzeczy i wiele sposobów radzenia sobie (włącznie z poświęceniem większej ilości czasu dla partnerki przed zbliżeniem genitalnym). Używanie prezerwatywy świadczy o tym, że chcą Państwo uniknąć ciąży, jest to częsty czynnik stresujący i pogarszający jakość współżycia. Jak Pan widzi, temat jest bardzo obszerny, więc albo pomocne będą informacje zawarte w mojej odpowiedzi albo zachęcam jednak do wizyty (indywidualnej lub w parze) u seksuologa, gdzie będzie dość czasu na pełne omówienie tematu, rozwianie pozostałych wątpliwości i ewentualną dalszą pomoc.

Dzień dobry!

Co rozumie Pan przez zbyt szybki wytrysk? Jak długo trwa przeciętny stosunek (w minutach, sekundach)? Czy ma Pan poczucie kontroli nad wytryskiem? Jak często współżyją Państwo? Czy miał Pan podobne odczucia w poprzednich związkach? Czy problem pojawia się również podczas masturbacji? Czy zdarzają się Państwu stosunki, które trwają dłużej i które uznajecie Państwo za w pełni udane?

Pozdrawiam!

Proponuję dać jeszcze sobie z 3-4 miesiące i w tym czasie współżyć w miarę możności regularnie i często.
Jeśli poprawa będzie niewielka, to odwiedzić lekarza seksuologa. Radzę nie próbować środków z internetu i telewizyjnych reklam.
Są one dobre, ale dla sprzedawców...
Pozdrawiam.