Torbiel w rezonansie magnetycznym głowy

W rezonansie magnetycznym z kontrastem głowy wyszła mi pojedyncza torbiel zastoinowa w prawym wyrostku sutkowatym 7mm . Czy jest to do operacji? Czy można z tym żyć . W 2002 r miałam zapalenie tego wyrostka a teraz mam tam torbiel .Proszę jak to się leczy i czy to może rosnąć dalej i co trzeba z tym zrobić?Jestem po krwotoku podpajenczynkówkowym który miałam też w 2002r. Mam 36 l. Obecnie mam niewielki ubytek słuchu w prawym uchu i zawroty głowy jeśli pracuje np przy krajalnicy słabo słyszę

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

Torbiel jest pozostałością po stanie zapalnym. Interwencja chirurgiczna nie jest potrzebna jeśli torbiel nie daje objawów (opisane objawy nie są spowodowane obecnością torbieli). Torbiel nie rośnie.

Pozdrawiam.