Trudności w okazywaniu uczuć chłopakowi

Witam. Mam 18 lat. Od ok. 2 miesięcy spotykam się z chłopakiem i od tego czasu zauważyłam, że mam duży problem z okazywaniem mu uczuć. Nie potrafię wyjść z inicjatywą, żeby go wziąć za rękę, przytulić, pocałować chociaż wiem, że tego chcemy. On jest kierowcą ciężarówki, więc stosunkowo rzadko się widzimy, a ja nie umiem mu powiedzieć, że tęsknię, chociaż tęsknię. Wydaję mi się, że on zaczyna myśleć, że mi nie zależy na nim, a ja chociaż widzę ten problem, nie wiem jak zmienić swoje postępowanie.

Witam,
Związki przechodzą przez różne fazy. Na początku jest zazwyczaj sporo niepokoju i trudności. W miarę poznawania jest coraz lepiej.
Jak rozumiem zależy Pani na związku z tym chłopakiem.
To bardzo dobrze, że Pani zdaje sobie sprawę ze swoich trudności i chce to zmienić.
Pani wie, co może zrobić ("go wziąć za rękę, przytulić, pocałować", "powiedzieć, że tęsknię")
Z jakiegoś powodu Pani "nie potrafi". Może się Pani czegoś obawia.
Proszę się zastanowić, co to mogłoby być?
Z czym to się wiąże?
Może z Pani przeszłością?
Może z tym, co kojarzy się Pani z okazywaniem uczuć?
Jak odpowie Pani sobie na te pytania to możliwe, że zrozumie swoje trudności.

Widzi Pani zagrożenie związane z nie okazywaniem uczuć chłopakowi.
Proszę pomyśleć: jakie mogą być dla Pani i dla chłopaka korzyści z tego, że powie mu Pani o swoich uczuciach?

Jeżeli chwilowo ma Pani kłopot z wyrażeniem uczuć proszę powiedzieć o swoich trudnościach.
Proszę powiedzieć mu to, co Pani napisała w tym liście.
Może nawet taki list napisać do niego.
Ta rozmowa/ list będzie początkiem bardziej otwartego mówienia o uczuciach.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Artur B

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza