Ubytek wagi u 57-letniego mężczyzny

Witam!Czy ubytek wagi (w ciągu dwóch miesięcy kalenarzowych) 1,7 kg u 57 letniego mężczyzny jest powodem do niepokoju? Czy prawdą jest, że niepokojący jest ubytek 5% wagi wyjściowej na miesiąc i 7.5% w ciągu kwartału?

Witam,

Wszystko zależy od tego jakie były przyczyny spadku wagi. Należałoby się zastanowić czy nie zmienił Pan swoich nawyków żywieniowych, czy nie miał Pan ostatnio więcej stresu czy aktywności fizycznej. Póki co nie przejmowałabym się tym zbyt mocno ale jeżeli waga nadal będzie spadać proszę udać się do lekarza i wykonać zalecone przez niego badania.

Pozdrawiam
mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk