Ucisk dysku kręgosłupa

Witam od 2 tygodni leze w szpitalu za granica i stwierdzili po MRT ze z dysku uciska jajeczko jakies, podali mi juz 3 spryce do tego miejsca i bol nadal jest. Mam 26 lat i jutro mi zaproponują operacje czy sie zgodzić?

Za mało danych by panu odpowiedzieć ale z reguły lekarze biorą odpowiedzialność za to co robią, zwłaszcza za granica, mam nadzieję że posiada pan ubezpieczenie bo zabiegi na kręgosłupie są dość kosztowne.

Szanowny Panie, w opisanej przez Pana sytuacji - jeżeli objawy kliniczne ( ból, patologiczne objawy neurologiczne itd) są zgodne z przytoczonym wynikiem NMR to leczenie operacyjne wydaje się być postępowaniem słusznym. Kwestia zgody na zabieg wymaga od Pana rozważenia obecnego braku komfortu życia w zestawieniu z prawdopodobieństwem wystąpienia możliwych powikłań po tego typu zabiegu. Proszę ten problem dokładnie omówić z proponującym Panu zabieg neurochirurgiem. Pozdrawiam i życzę powrotu do pełni zdrowia.