Ucisk w żołądku, biegunki, zanik apetytu i brązowe plamienia a przyjmowanie Euthyrox

Witam. Od 1 tyg. przyjmuję lek Euthyrox N50 - z powodu niedoczynności (TSH 17,82). Badanie usg nie wykazało żadnych zmian. Choruję również na PCOS. Od czterech dni czuję się nadmiernie podniecona, mam ucisk w żołądku (jakby lękowy), są biegunki, zanik apetytu i wczoraj zaczęły się brązowe plamienia (bez innych objawów, 10 dzień cyklu). Wg. zaleceń przyjmowałam początkowo 1/2 tabletki. Czy moje dolegliwości to objawy niepożądane leku? Czy powinnam zgłosić się do lekarza w celu zmiany leku/dawki?

Piotr Pilarski

Początkowo mogą występować takie objawy jednak gdy poziom hormonu się wyrówna z czasem objawy powinny ustąpić.

Pozdrawiam.