Uczucie kopania prądem podczas dotyku

Dlaczego dotykając przedmiotów typy,bramka w ogrodzeniu,drzwi w sklepie czy w samochodzie a dzisiaj zauważyłem dotykając psa wilczura też mnie "kopie prąd,przelatują iskry" jest to bardzo nieprzyjemne odczucie. zdarza się to kilka razy w roku, Na pewno nie jest to przyczyna ubrania,a to dlatego gdyż ubranie które noszę nie jest świeżo po praniu Latem chodzę czasami w samych krótkich spodniach i też się to zdarza. Pozdrawiam ,Adam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zjawisko o jakim Pan wspomina ma związek z różnicą potencjałów elektrycznych kumulujących się na np Pańskiej kończynie a dotykanym przedmiocie. Oczywiście rozumiem iż jest to zjawisko nieprzyjemne, jednak nie ma powodów do obaw w związku z nim.