Uczucie zimna w 11 tygodniu ciąży

Od jakiegoś czasu jest mi zimno noszę dość dużo warstw na sobie a wieczorami lerze pod dwoma kocami kołdra i czytając książkę mam lodowate ręce,w domu jest ciepło bo mój syn chodzi w krótkim rękawie.mieszkam za granicą i lekarz mówi że to hormony zapomniałam dodać ze teraz jestem w11 tyg ciąży,ale i wcześniej było mi zimno.Do tego w nocy szczególnie strasznie bolą mnie stopy i ręce w przeglubach.Dziękuję za każdą odpowiedź... Pozdrawiam Anna

Aleksander Ropielewski

Należy wykluczyć przyczyny naczyniowe oraz wykonać badania hormonów tarczycy. Ponadto proszę jak najwięcej się ruszać, co poprawi ukrwienie kończyn.