Udar mózgu a dziecko

Witam mam pilne pytanie moja mama ma 40 lat i jest rok czasu już po udarze mózgu ma partnera z którym niedługo chce mieć dziecko. Chciałam się dowiedzieć czy będąc w tym wieku i zwłaszcza po udarze moja mama może zajść w ciążę i czy nie będzie żadnych problemów proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie.

Stan po przebytym udarze mózgu nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do ciąży. Ciąża w wieku 40 lat wiążę się z większym ryzykiem komplikacji podczas ciąży oraz wad u dziecka. Co nie oznacza, że zajście w ciążę w tym wieku jest niemożliwe a co za tym idzie urodzenie zdrowego dziecka.
Przed planowaną ciążą konieczna jest konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam