Urodzenie dziecka przez 16-latkę a problemy psychologiczne

Moje pytanie dotyczy Lekarzy Psychiatrii. Potrzebuję pilnej diagnozy dla mojej 16 letniej wnuczki.Parę dni temu urodziła ona córeczkę i jej zachowanie bardzo mnie zaniepokoiło(uciekala ze szpitala mimo tego jak twierdzila , że bardzo kocha swoje dziecko),szpital odmówil mi przebadania przez lek. psych..Problemy z zachow. mojej wnucz.zaczęły się kiedy miala ok.10 lat i na chwilę obecną jest wychow.Młodz.Ośr.Wych.Wystąpilam o bad. psych. do Sądu i czekam.Wnucz.mogła odziedziczyć chorobę po ojcu ?

Jeśli chodzi o dziedziczenie chorób psychicznych, to w zalezności od choroby jest tego mniejsze lub większe prawdopodobieństwo. Z pewnością zachowanie, jakie przejawiła wnuczka uciekając ze szpitala po porodzie nie jest normą i powinna zostać na obserwacji. Pozdrawiam.

Witam.Warto żeby wnuczka była pod opieką psychiatry lub psychoterapeuty gdyż zachodzi niebezpieczeństwo o jej zdrowie i zdrowie dziecka.Mozliwe że sa to objawy depresji poporodowe lub ogólnie trudnosci z podjęciem roli matki w tak młodym wieku. Pozdrawiam