Usunięcie pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową u 38-latki

Witam serdecznie. Jestem po zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową . Moje putanie brzmi - Czy taki zabieg powoduje nieznaczne upośledzenie ustroju i co tak naprawde oznacza określenie "nieznaczne upośledzenie ustroju " co jest wyznacznikiem by móc stwierdzic niezdolność do wykonywania np danego zawodu ? Bardzo prosze o odpowiedź. Dziekuje i pozdrawiam

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - brak danych - np. jaki Pani przeszła zabieg (laparoskopowy?) i jaki charakter ma Pani praca.

Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg, Kraków
Internet: w.kawiorski@wp.pl

Witam.
Zabieg nie zostawia trwałych następstw. Przez pierwszy miesiąc trzeba uważać, co się je, bo nie ma magazynu żółci, którym jest pęcherzyk. Z czasem organizm się przyzwyczaja i można jeść wszystko, funkcjonuje się normalnie. Nie powoduje następstw prowadzących do niemożności wykonywania jakiegokolwiek zawodu. Pozdrawiam i życzę zdrowia