Usunięcie tarczycy a stosowanie odpowiedniej terapii

Pacjentka bez tarczycy(rak brodawk.). Przed scyntygrafią diagnost.30 dni odstawić Euthyrox, lub-bez odstawienia leku:wstrzyknięcie jakiejś substancji...?O co tu chodzi?Porównując plusy i minusy:która opcja jest lepsza, bezpieczniejsza, czy z mniejszymi możliwymi skutkami ubocznymi?Serce zdrowe,choć bardzo źle znoszę odstaw.Euthyroxu na tak długo.Jeśli wstrzyknięcie substancji(TSH?)jest bezpieczniejsze, z mniejszymi skutkami ubocznymi, to dlaczego metoda ta nie jest szerzej wdrażana pacjentom?

Proszę te pytanie najlepiej zadać endokrynologowi prowadzącemu, który ma większe doświadczenie co do stosowania tego typu substancji w zastępstwie odstawienia hormonów tarczycy przed scyntygrafią. Myślę, że bezpieczniejsze w takim przypadku jest klasyczne odstawienie substytutów hormonów tarczycy dzięki czemu organizm może powoli przystosować niż stosowanie jednorazowej dawki leku.