Uszkodzenie łękotki przyśrodkowej kolana
Witam odebrałem wynik badania MR stawu kolanowego prawego,z wyniku badania wynika.Rozległe uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej w zakresie jej rogu tylnego i trzonu o podłużnym i nieco ukośnym przebiegu,dochodząca w pobliże jej dolnej powierzchni stawowej i prawdopodobnie się z nią komunikujące-prawdopodopodobnie uszkodzenie III stopnia.Łąkotka jest nieznacznie,częściowo przemieszczona poza szparę stawową.

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowny Panie, badanie NMR jest jedynie badaniem dodatkowym w stosunku do prawidłowo przeprowadzonego badania ortopedycznego. Opisane uszkodzenia, jeżeli są zgodne z "obrazem klinicznym" Pana stawu kolanowego, wymagają w zdecydowanej leczenia operacyjnego - artroskopii. W trakcie jej wykonywania operujący ortopeda dokonuje zeszycia łąkotki lub jej częściowego usunięcia w zależności o stopnia i rodzaju jej uszkodzenia.
Sam wynika badania NMR nie ma i nie powinien mieć znaczenia decydującego przy wyborze rodzaju leczenia.Proszę zgłosić się z wynikiem NMR do ortopedy celem podjęcia stosownego leczenia. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.